O mnie

Gabriela Siwecka

Jestem fizjoterapeutą i terapeutą manualnym. Swoją przygodę z zawodem rozpoczęłam na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum.  Był to tylko początek długiej drogi, zgłębiania tajników ludzkiego ciała, jego dysfunkcji i bólu, jaki tym dysfunkcjom często towarzyszy.

Uniwersytet oraz międzyuczelniane konferencje dały mi bardzo szeroką wiedzę ogólną. Uświadomiły mi także, że są początkiem żmudnej pracy nad budową własnej wiedzy i kompetencji.

Początki były trudne. Udzielałam się naukowo, wygłaszałam referaty na konferencjach, a wraz z zespołem naukowców pisałam artykuły do renomowanych periodyków i fachowej literatury. Szybko zdałam sobie sprawę, że w ten sposób pomagam tylko niektórym grupom ludzi, zwykle wyspecjalizowanym w konkretnej dziedzinie – na przykład sportowcom.

Chęć pomocy szerszej grupie ludzi doprowadziła mnie do pracy bezpośrednio z pacjentem. Początkowo byli nimi pacjenci „z polecenia”. Ta wąska grupa osób – dzięki dalszym rekomendacjom – szybko rozrosła się.

I tak zaczynając przez inkubator dotarłam do stworzenia  swojego własnego gabinetu fizjoterapii. Rozmowy z pacjentami uzmysłowiły mi jak nieefektywnie działają niektóre publiczne jednostki rehabilitacyjne. Wówczas założyłam sobie, że stworzę miejsce odmienne od szpitalnych czy ośrodkowych standardów, gdzie pacjenta nie tylko przyjmuje się, ale poświęca się mu całą uwagę, zrozumienie i serce.

Kolejne kursy, seminaria, szkolenia przynosiły mi nowe narzędzia i znakomite techniki pracy  z pacjentem.

Sięgając coraz wyżej trafiłam do niemieckiej szkoły terapii manualnej. Poznałam tam ludzi podobnych do mnie, z pasją i powołaniem. Wymiany poglądów, fachowa wiedza prowadzących i dostęp do literatury zaowocowały nie tylko zdanymi egzaminami. Przyniosły bardzo konkretny efekt – pacjentów, którzy czuli się coraz lepiej i potrafili osiągać cele, o których niedawno tylko marzyli.

W swojej pracy posługuję się różnymi metodami i technikami, z każdej z nich wybieram najlepsze elementy i łączę tak, aby jak najlepiej zdiagnozować i wyleczyć w problem pacjenta.

W swojej pracy mam do czynienia z szeroką i różnorodną grupą pacjentów – dzieci z wadami postawy, osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, przez osoby dorosłe skarżące się na częste bóle kręgosłupa, aż do osób starszych, którym pomagam osiągnąć jak najwyższą jakość życia.

W codziennej pracy pomagam sportowcom powrócić do pełni sił a miłośnikom ruchu wzbić się na wyżyny wydolności swojego organizmu.

Lubię wyzwania. Rozwiązywanie nowych problemów dostarcza mi dużo satysfakcji. Praca z pacjentem zawsze jest dla mnie źródłem radości.

A uśmiech  i zadowolenie pacjentów to o najlepsza wizytówka fizjoterapeuty.

Współpracuję z Fundacją Zdrowy Kontakt i Niepublicznym Przedszkolem Parkowe Skrzaty w Skawinie.

Informacje o ukończonych przeze mnie kursach i uzyskanych uprawnieniach.
Informacje o tym, czym się zajmuję.
Umów się na wizytę.