Oś kończyny dolnej/Staw kolanowy

Czujesz dyskomfort w kolanie podczas treningu? A może jesteś przed lub po operacji stawu kolanowego? Lub po porostu masz z nim problem na co dzień? Jeżeli odpowiedź brzmi „TAK”, powinieneś zadbać o oś swoich kolan!

Oś kolan, a w zasadzie oś kończyny dolnej to naturalny, fizjologiczny układ stawów kończyny dolnej, który zapewnia najbardziej ergonomiczną i bezpieczną pracę stawów całej kończyny.

fizjoterapia stawu kolanowego

Jak to wygląda w praktyce?

Mamy trzy punkty podparcia w stopie; I i V głowę kości śródstopia i guz piętowy. Stopa powinna opierać się tylko na tych punktach kostnych. Kontakt z podłożem mają też nasze opuszki palców, ale powinniśmy je z łatwością oderwać od podłoża, czyli nie spoczywa na nich ciężar naszego ciała.

Następnie musimy zwrócić uwagę na kolano, trójkąt rzepki powinien rzutować na II palce stopy.

Przy tak pracującym stawie kolanowym w poprawnej osi nie musimy się nawet obawiać, że kolana wyjdą przed pięty podczas przysiadu. I na pewno nasze kolano nam podziękuje i odpłaci się długotrwałą dobrą formą.

Problem kolana to Twój problem? Skontaktuj się z fizjoterapeutą.

Ostatnie wpisy

Rolowanie
Rolowanie mięśni
14 marca 2018
Blizna po cesarskim cięciu
Jak mobilizować bliznę po cesarskim cięciu?
14 lipca 2017
Skręcona kostka
Skręcona kostka – co robić?
14 czerwca 2017

Fizjoterapia, terapia manualna w Krakowie

Lubię wyzwania. Rozwiązywanie nowych problemów dostarcza mi dużo satysfakcji. Praca z Pacjentem zawsze jest dla mnie źródłem radości.

A uśmiech i zadowolenie pacjentów to o najlepsza wizytówka fizjoterapeuty.

Kraków, Fieldorfa Nila 10/LU2
Tel. 698 204 899
Email: gabinet@fizjoauxilius.pl